Yearly Archives: 2017

/2017
28 12, 2017

Jasełka 2017 w naszej szkole.

W tym roku nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć swoich rówieśników w widowisku bożonarodzeniowym pt. „Szlachetna paczka” przygotowanym pod kierunkiem katechety p. Jacka Szrama. Jasełka pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia we współczesnym świecie. Nastrój udzielił się wszystkim, jasełka dostarczyły wielu wzruszeń i wszyscy myślę, zauważymy  i pomożemy ubogim, starszym i samotnym.

Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Później odbyły się Wigilie klasowe. W tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się do Nowego Roku.

28 12, 2017

Sprawozdanie ze szkolnych konkursów świątecznych.

Jak co roku w naszej szkole okres przedświąteczny był czasem intensywnej pracy, począwszy od dekorowania sal i korytarzy po przygotowywanie ozdób świątecznych na konkursy. Jednym z nich był konkurs „Ozdoby świąteczne” organizowany przez p. Małgorzatę Dudek. Celem konkursu było: rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży,  kultywowanie tradycji świątecznych oraz rozwijanie zdolności manualnych. Drugim był konkurs grafiki komputerowej „Najładniejsza kartka Świąteczna”. Wpłynęło dużo prac. Komisja, miała bardzo trudne zadanie, by wybrać spośród tylu pięknych prac te najładniejsze.
Wyniki konkursu z zajęć technicznych „Ozdoby świąteczne”
W kategorii CHOINKA
Nicole Mirza kl. 5 a
Nikola Boratyn kl. 7 c
Patrycja Karwacka kl. 7 c
Mateusz Ocieczek kl. 4 c
Kamil Kwiecień kl. 7 c
W kategorii STROIK ŚWIĄTECZNY:
Aleksandra Wcisło kl. 6 a
Wiktoria Sadło kl. 6 a
III miejsce:
Karol Bober kl. 4 c

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy na kolejny konkurs!
Galeria prac.

Wyniki konkursu grafika komputerowa „Najładniejsza Kartka Świąteczna”

Bartosz Nowak kl. 7 c
Patrycja Karwacka kl. 7 c
III miejsce:
Aleksandra Wcisło kl. 6 a

Gratulujemy wszystkim uczniom. Organizatorzy: mgr I. Bensaid oraz  mgr M. Dudek

21 12, 2017

SKO to fajna sprawa – oszczędzanie i zabawa

W grudniu 2017 roku opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności pani K. Cygan i pani B. Targowska odebrali z rąk Dyrektora Oddziału Banku PKO S.A, pani Iwony Michalskiej Brązowe Odznaki za zasługi promujące ideę oszczędzania wśród uczniów naszej szkoły. (więcej…)

20 12, 2017

Aniołek na szczęście – wystawa

DNIA 19.12.2017 ODBYŁA SIĘ WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH: „ANIOŁEK NA SZCZĘŚCIE”. (więcej…)

15 12, 2017

Międzyszkolny konkurs dla szkół podstawowych zakończony!!!

Wyniki konkursu zostaną podane po 15 stycznia 2018 roku na stronie internetowej naszej szkoły. (więcej…)

14 12, 2017

SKO – konkurs techniczno-matematyczny

Dnia 14.12.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Sosnowcu odbyło się rozstrzygnięcie XVI edycji konkursu techniczno-matematycznego (więcej…)

13 12, 2017

Życzenia świąteczne

życzenia

13 12, 2017

Szlachetna Paczka

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu serdecznie dziękuje za pomoc wszystkim zaangażowanym w zbiórkę artykułów w ramach SZLACHETNEJ PACZKI. (więcej…)

12 12, 2017

„Konkurs Recytatorski” dla klas III i IV etap I

Dnia 12.12.2017 Biblioteka Szkolna zorganizowała: „Konkurs Recytatorski” dla klas III i IV etap I. Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. II etap konkursu w styczniu 2018 roku.

6 12, 2017

Mikołaj w 1a

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszej klasy 1a do Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu. (więcej…)