Dnia 23 października 2018 r. w Sali Koncertowo – Widowiskowej ,,Muza” odbył się III etap Regionalnego Konkursu ,,Zagłębie Dąbrowskie – moja mała Ojczyzna” o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca i burmistrza miasta Czeladź, którego organizatorem i inicjatorem była Szkoła Podstawowa nr 27 w Sosnowcu. Zwycięzcami gali finałowej decyzją jury w kategorii klas I – III została Szkoła Podstawowa nr 33 w Sosnowcu, natomiast w kategorii klas IV – VIII drużyna ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu. Zgodnie z tradycją konkursu zapoczątkowaną w roku 2000 organizatorami przyszłorocznej edycji konkursu w roku szkolnym 2018/2019 będzie Szkoła Podstawowa nr 27 w Sosnowcu jako inicjator konkursu oraz zdobywcy  pucharów.

ETAP III – to  „Szansa na sukces z Zespołem FELL”.   Do tego etapu przeszło 5 najlepszych drużyn w kategorii klas I – III oraz IV – VIII, którzy uzyskali największą liczbę pkt w II etapie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Czeladzi  dniu 01.10.2018 r. w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia”  Czeladź”.  Uczestnicy III etapu  konkursu byli oceniani przez jury w składzie:

Łukasz Kożuch- muzyk z wykształcenia, instrumentalista, klawiszowiec zespołu FEEL, kierownik Kopalni Kultury w Czeladzi.

Łukasz Samburski,  jak sam mówi o sobie ,,Moje życie wypełnia pasja do muzyki. Gdy jestem na scenie, z mikrofonem w dłoni, a publika prosi o „bis” – wiem, po co żyję. (gra na gitarze oraz keyboardzie, laureat wielu konkursów).

Katarzyna  Kożuch – z wykształcenia muzyk, instrumentalista i wokalista, prowadzi zajęcia instrumentalne i wokalne z dziećmi i młodzieżą w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

W tym dniu zaszczycili nas swoja obecnością: Szanowna Pani  Beata Zawiła – Zastępca Burmistrza miasta Czeladź  ds. społecznych, Szanowna Pani Marta Pietrzak Inspektor Wydziału Edukacji w Sosnowcu, dyrektorzy, nauczyciele oraz  sponsorzy naszego wydarzenia menager Pizza Dominium p. Tomasz Molus, przedstawiciel hipermarketu Auchan oraz Pączkarni ,,Dobrze Nadziane”.

Konkurs prowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu Renata Smoleń (inicjator konkursu) oraz Marzena Kleszcz.