Witajcie kochani,
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi! Ale dlaczego dzisiaj? Dlaczego właśnie 22 kwietnia?

Dzisiaj, na półkuli północnej, doświadczamy wyjątkowego zjawiska, jakim jest równonoc wiosenna. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc!

Na całym świecie, niezależnie od kontynentu i miejsca życia ludzie świętują ten dzień, ponieważ to co nas łączy i jest naszym wspólnym dobrem – to nasz dom, nasza planeta ziemia.

My, uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami również postanowiliśmy świętować ten ważny dzień! Niestety, musieliśmy to zrobić tylko on-line, bez wychodzenia z domu. Mimo to efekty są piorunujące! Zachęcam do zapoznania się z pięknymi plakatami jakie wykonali nasi uczniowie. Można dowiedzieć się z nich jak dbać o naszą planetę, chronić rośliny i zwierzęta oraz jak dbać o higienę osobistą i tą globalną.

Pozdrawiam i ściskam, Karolina Cichocka