Pizza jest daniem smacznym, łatwym i szybkim w przygotowaniu. Jednak w każdym kraju serwuje się ją nieco inaczej. Na całym świecie 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z inicjatywy opiekunów samorządu klas I – III ten dzień postanowiono uroczyście obchodzić w naszej szkole. Tego dnia sale lekcyjne zamieniły się w włoską pizzerię. Wspaniały zapach pizzy  można było czuć przez cały dzień trwania zajęć lekcyjnych.  Dzień rozpoczęto od wykonania swoich papierowych kawałków pizzy, obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat Włoch, historii pizzy, sposobu jej  powstawania oraz ulubionych dodatków do pizz na całym świecie. Zajęciom towarzyszyły zabawy przy piosenkach z pizzą w roli głównej. Na zakończenie dnia każda klasa degustowała różne rodzaje pizz zamówionych lub własnego wyrobu rodziców. W tym dniu nikt nie liczył kalorii podczas zajadania się tym jakże popularnym daniem kuchni włoskiej. Z pewnością możemy powiedzieć, że w naszej szkole narodziła się nowa tradycja, bardzo smaczna tradycja!!!
Opiekunowie samorządu klas I – III bardzo serdecznie dziękują rodzicom oraz nauczycielom za ogromne zaangażowanie się w obchody Międzynarodowego Dnia Pizzy w naszej placówce.