AKCJE ZAPLANOWANE W LISTOPADZIE

AKCJA  4

„SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU”

NIE WYRZUCAJ PAPIERU DO KOSZA!

Poprzez udział w tej akcji chcemy ograniczyć marnowanie papieru w szkole, kserując dwustronnie.

Akcja polega na zbieraniu kartek ksero zapisanych tylko z jednej strony.

Zbiórka kartek rozpocznie się 5 listopada i będzie trwała do końca roku szkolnego.

Pracownicy naszej szkoły będą mogli wykorzystywać drugą (niezapisaną) stronę kartki.

Kartki nie mogą być pomięte, brudne. Nie mogą zawierać danych osobowych.

Kartki można wrzucać do pudełka z napisem „Szkoła przyjazna środowisku”, które znajduje się na parterze.

AKCJA  5

„MIŚ ZDRÓWKO”

Organizatorem akcji jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Sosnowcu.

Akcja polega na zbiórce maskotek dla dzieci przebywających w szpitalach, poradniach, hospicjach oraz domach opiekuńczo – wychowawczych.

Misie nie muszą być nowe, ale w dobrym stanie, czyste i zadbane.

Misiowi należy nadać imię i krótką metryczkę.

Misie należy wrzucać do kosza, który znajduje się na parterze szkoły.

Akcja będzie trwała od 5 listopada do 23 listopada 2018 r.

AKCJA  6

„KROMKA CHLEBA W SZKOŁACH”

Akcja polega na udziale w kampanii „Kromka chleba”, organizowanej przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej, która polega na zbieraniu różnych produktów.

Zebrane produkty w szkołach zostaną przekazane placówką Caritas.

Nasza szkoła zadeklarowała zbiórkę worków na śmieci.

Worki można wrzucać do kosza z napisem „Kromka chleba”.

Kosz znajduje się na parterze szkoły.

Akcja trwa od 5 listopada do 30 listopada 2018 r.

AKCJA  7

„INTEGRACJA MIĘDZYPOKOLENIOWA”

Celem akcji jest integracja międzypokoleniowa pomiędzy seniorami przebywającymi w placówkach Caritas, a wolontariuszami Szkolnych Kół Caritas.

W listopadzie nasi wolontariusze wybierają się z wizytą do Domu Seniora w Sosnowcu, dlatego zachęcamy wszystkich uczniów do przygotowania własnoręcznie wykonanych upominków dla podopiecznych tej placówki.

Oto niektóre pomysły na własnoręcznie wykonany upominek: zakładka do książki, ramka na zdjęcie, wyszywanka, wydzieranka, praca przestrzenna, robótka ręczna z surowców naturalnych itp.

Prace można oddawać opiekunom Szkolnego Koła Wolontariatu (p. Katarzynie Makowskiej lub p. Dorocie Maturze) do dnia 16 listopada.

Autorzy najciekawszych prac będą mogli razem z nami udać się do Domu Seniora w Sosnowcu.

AKCJE ZAPLANOWANE W PAŹDZIERNIKU

AKCJA  1

KLUCZE DLA „BUDZIKA”

ZBIERAMY ZŁOM KLUCZY!

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza akcję zbierania starych, niepotrzebnych kluczy, dla Fundacji „Akogo”

Klinika „Budzik” to placówka w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, która pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu, pogrążonych w śpiączce. Jej założycielem jest Fundacja „Akogo” Ewy Błaszczyk. Już kilkanaście jej pacjentów zostało skutecznie wybudzonych!

Jeśli posiadacie stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają, to warto przynieść je do naszej szkoły. Zebrane klucze przekażemy Fundacji „Akogo”, która odda je na złom,   a pieniądze uzyskane z akcji przeznaczy na klinikę „Budzik”.

TWÓJ KLUCZ MOŻE WYBUDZIĆ CZYJEŚ DZIECKO!

Stare klucze należy oddać najpóźniej do 31 października p. Katarzynie Makowskiej lub p. Dorocie Maturze lub wrzucić do skrzynki z napisem KLUCZE DLA „BUDZIKA”, która znajduje się na parterze.

AKCJA  2

„POLA NADZIEI”

SADZIMY CEBULKI ŻONKILI w naszym szkolnym ogródku!

Przynieś cebulkę żonkila i przyłącz się do akcji sadzenia żonkili!

Szkolne Koło Wolontariatu kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Pierwszym etapem realizacji projektu jest sadzenie cebulek żonkili przez wolontariuszy naszego Szkolnego Koła Wolontariatu. To właśnie ten kwiat jest symbolem nadziei, przypominającym o ludziach chorych i cierpiących. Poprzez udział w akcji będziemy zachęcać uczniów naszej szkoły do podejmowania bezinteresownej pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Jednocześnie prosimy Uczniów i ich Rodziców o wsparcie naszej akcji poprzez ofiarowanie cebulki żonkila oraz zapraszamy do wspólnego sadzenia tych kwiatów.

Cebulkę można przekazać p. K. Makowskiej do dnia 8.10.2018 r.

Uczniowie, którzy nie należą do Szkolnego Koła Wolontariatu, mogą również przyłączyć się do akcji sadzenia cebulek żonkili. Dodatkowych informacji udziela p. K. Makowska.

AKCJA  3

KASZTANY I ŻOŁĘDZIE DLA ŻUBRÓW – MIESZKAŃCÓW PARKU W PSZCZYNIE

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza akcję zbierania:

• żołędzi (owoców dębu szypułkowego),
  • bączków (owoców dębu czerwonego),
  • kasztanów

dla żubrów – mieszkańców zagrody w Parku Pszczyńskim.

Kasztany i żołędzie muszą być w dobrym stanie, suche i niespleśniałe.

Owoce należy posegregować.

Akcja będzie trwała do 25 października 2018 r. Owoce będą zbierali wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu w środy, czwartki i piątki od godziny 7.40 do 7.55.