Jak co roku, od września wznawiamy nasze prace na rzecz popularyzacji bezpieczeństwa na drodze, pragniemy zwrócić Państwa uwagę na znaczenie uświadamiania dzieci i rodziców o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i noszenia odblasków.

W całokształcie dotychczasowych działań BRD zaobserwowaliśmy, że konieczne jest przekazywanie rzetelnej informacji o tym, w jaki sposób my, uczestnicy ruchu drogowego, możemy zminimalizować ryzyko wypadków z udziałem najmłodszych. A nie ulega wątpliwości, że liczba wypadków na polskich drogach z każdym rokiem drastycznie wzrasta.

Dlatego, we współpracy z niemiecką marką C&A,  Frma Jenpix GmbH, zrealizowała projekt, w ramach którego przygotowała kilka poradników dla rodziców i opiekunów z cennymi wskazówkami, na co zwrócić uwagę będąc uczestnikiem ruchu drogowego oraz jak zapobiec nieszczęśliwym wypadkom. 

W związku z powyższym pragniemy zachęcić Państwa do zapoznania się z serią artykułów „Dzieci jako uczestnicy ruchu drogowego”, którą znajdą Państwo na stronie https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/bezpieczenstwo-dzieci-w-ruchu-drogowym oraz https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/widocznosc-dzieki-odblaskomi.

Wpierajmy bezpieczeństwo naszych pociech na drodze!

Aleksandra Paduchowicz