Dnia 8 maja 2019 r. z inicjatywy pedagoga szkolnego odbyło się spotkanie funkcjonariusza Policji z rodzicami uczniów klas VIII. 

To, że Internet jest kopalnią wiedzy widzą wszyscy Ci, którzy z niego korzystają. Dla naszych najmłodszych to również jeden wielki plac zabaw. Dzieci jednak na tym placu zabaw nie do końca są bezpieczne, bo kontakt z wieloma pozostającymi poza kontrolą dorosłych treściami może być dla nich po prostu szkodliwy. Lista złych rzeczy, na które dzieci mogą się natknąć w Internecie była tematem rozmów sierż. szt. Tomasza Mogielskiego z rodzicami obecnymi na zebraniu szkolnym jakie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 27 w Sosnowcu. Policjant zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną przypomniał rodzicom, że najlepszym sposobem ochrony dziecka jest rozmowa z nim. Nie ma lepszej ochrony niż mądry, troskliwy rodzic i jego opieka. Żadne rozwiązania techniczne nigdy nie zastąpią dobrego kontaktu rodzica z dzieckiem.

Kilka dobrych rad dla rodziców:

  • Niech komputer stoi w  miejscu dostępnym dla wszystkich domowników.
  • Pokaż dziecku wartościowe i bezpieczne strony.
  • Nie bój się Internetu. Internet sam w sobie nie jest zły.
  • Rozmawiaj ze swoim dzieckiem
  • Surfuj po sieci razem z dzieckiem.
  • Ustalaj zasady korzystania z Internetu  i egzekwuj je.
  • Pamiętaj o  programach  filtrujących.

galeria