Dnia 16.03.2021 r. we współpracy pedagoga szkolnego z asystentem oświatowym Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu Panią Sylwią Wojtal zostały zorganizowane w świetlicy szkolnej zajęcia w ramach Kampanii #SzczepimySię oraz „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”. Dodatkowo omówiono zasady działania akcji informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny”.

Akcja ma na celu przypomnienie uczniom, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa w ograniczaniu rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS- CoV-2.

Na potrzeby przedsięwzięcia została opracowana ulotka informacyjna, która oprócz informacji, ma budzić do refleksji na temat wyceny zdrowia własnego i innych. Wręczony „mandat zaufania” ma przypominać o obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach użyteczności publicznej, zachowaniu odległości od innych osób min. 1,5 m oraz prawidłowej higienie rąk.  Uczniowie zostali również zapoznani z bajką, która powstała w ramach kampanii „Zaszczep się wiedzą” pt: „Przygody dzielnego niedźwiadka Szczepana”

Akcja realizowana jest na terenie całego województwa śląskiego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Marzena Kleszcz
Barbara Targowska