Aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną. Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych I stopnia. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok. Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie, jedynym wyjątkiem będzie linia do Zakopanego. Oferta adresowana jest głównie dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, ale skorzystają także ich rówieśnicy z całej Polski, którzy odwiedzą w czasie ferii nasz region”.

kolej w ferie

wystarczy legitymacja szkolna