Dnia 3 grudnia odbył się koncert edukacyjno – umuzykalniający. Tym razem uczniowie naszej szkoły poznali brzmienia klarnetu, oboju i fagotu. Mogli wysłuchać utworów min.: kompozytorów: Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie”, przenieśli się w świat filmu i usłyszeli fragmenty Różowej Pantery, Piratów z Karaibów oraz motyw z Gwiezdnych Wojen.
Dodatkowo uczniowie wysłuchali utworów takich mistrzów jak Glena Millera czy Duke Ellingtona. Oczywiście również dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa : „Jaka to melodia”.
Celem koncertu było  zachęcanie do aktywnego uprawiania i odbioru sztuki, rozwijanie zamiłowań uczniów do muzyki poważnej, kształtowanie wrażliwości estetycznej uczniów oraz wyrabianie umiejętności oceny dzieł sztuki. Poprzez udział w koncertach nasi uczniowie obcują na żywo z muzyką.
 Dziękujemy za wewnętrzne przeżycia i mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku.
 Notatkę sporządziła: Katarzyna Przesmycka.