W maju miały miejsce w naszej szkole dwa konkursy międzyszkolne dla uczniów klas IV-VI sosnowieckich szkół podstawowych. Organizatorkami były nauczycielki języka polskiego i historii: Dorota Matura, Iwona Siodłak i Bernadetta Zielińska. Konkursy miały zatem zakres literacko-historyczny.

Pierwszy to konkurs na komiks „Ważne wydarzenie z historii Polski w komiksie”. Oceniana była zgodność historyczna, poprawność stylistyczna i językowa oraz walory artystyczne. Pierwsze miejsce zdobył komiks Julii Pełki ze Szkoły Podstawowej nr 10, drugie miejsce zajął komiks Julii Stokłosy ze Szkoły Podstawowej nr 23, trzecie komiks Sebastiana Paszyna ze Szkoły Podstawowej nr 23, wyróżnione zostały komiksy: Darii Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej nr 10 i Patryka Wilkołka ze Szkoły Podstawowej nr 29.

Drugi konkurs to „Autorzy dziecięcych uśmiechów” – edycja druga: Maria Konopnicka i historia XIX wieku. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny. Zmagania drużyn obejmowały zagadnienia: znajomość biografii Marii Konopnickiej, test historyczny, znajomość utworów pisarki oraz prezentację wybranego bohatera z kanonu utworów Marii Konopnickiej. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3, a trzecie miejsce ex aequo drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 i drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 7 czerwca podczas uroczystości przygotowanej przez uczniów klas VI dla Rodziców „Początek bywa zwykle taki sam” – spektakl profilaktyczny. Zwycięzcom konkursów gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym do wzięcia udziału w nowych edycjach konkursów.

galeria