ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW WRAZ Z RODZINAMI DO UDZIAŁU W NASZYCH KONKURSACH

Konkurs nr 1       „AKCJA NA MEDAL 1”

1. W konkursie może wziąć udział każdy Uczeń Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu oraz jego Rodzina lub Sąsiedzi.
  2. Konkurs polega na rozpropagowaniu akcji „Klucze dla Budzika” w środowisku lokalnym, np. w rodzinie, wśród sąsiadów, na podwórku szkolnym, w sklepie osiedlowym                   i włączenie jak największej liczby osób w zbiórkę starych kluczy.

Poniżej podajemy przykład działania.

Uczestnik, który zgłosi się do konkursu może (uczeń – z pomocą osoby dorosłej) nawiązać współpracę z właścicielem sklepu osiedlowego, wykonać pudło z napisem „Klucze dla Budzika” oraz informacją o akcji, a następnie za zgodą właściciela umieścić w sklepie skrzynkę, do której klienci sklepu będą wrzucać stare klucze.

1. Planowane działania można rozpocząć od 1.10.2018 r., a zakończyć najpóźniej 29.10.2018 r.
  2. Działanie może być jednodniowe lub trwać kilka/kilkanaście dni.
  3. Do udziału w konkursie może zgłosić się jedna osoba lub grupa osób, np. uczeń, klasa z wychowawcą, uczeń z rodzicami, uczeń z rodzeństwem, rodzice ucznia wraz z sąsiadami.
  4. Uczestnicy, którzy biorą udział w konkursie powinni najpóźniej do dnia 31.10.2018 dostarczyć organizatorowi konkursu:
  • stare klucze, które zbiorą podczas przeprowadzonej akcji,
  • przynajmniej jedno zdjęcie dokumentujące przeprowadzenie akcji, wraz ze zgodą osoby/osób na zdjęciu, na wykorzystanie wizerunku (załącznik 1),
  • krótki opis wymyślonej akcji (załącznik 2).
  1. W ocenie końcowej będą brane pod uwagę następujące elementy:
  • pomysł oraz zaangażowanie,
  • liczba zebranych kluczy,
  • ciekawe zdjęcie promujące akcję (wystarczy jedno).
  1. Za udział w konkursie każdy uczestnik otrzyma dyplom, a za zajęcie pierwszego miejsca – drobną nagrodę.

Nie zapominajmy jednak, że największą nagrodą może być uśmiech wybudzonego ze śpiączki dziecka!

LICZYMY NA WASZE ZAANGAŻOWANIE.

Konkurs nr 2

Konkurs fotograficzny promujący akcję zbierania żołędzi i kasztanów dla żubrów Parku w Pszczynie.

1. Do konkursu może zgłosić się uczeń Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu wraz ze swoją rodziną lub grupa uczniów z tej samej klasy.
  2. Zdjęcie należy wykonać podczas zbierania kasztanów i żołędzi.
  3. Na konkurs przyjmowane będą fotografie w postaci wydruków lub odbitek fotograficznych w minimalnym formacie 15 cm x 20 cm.
  4. Zdjęcie należy dostarczyć również w wersji elektronicznej, w formacie jpg.
  5. Wydrukowane zdjęcia należy oddać p. Katarzynie Makowskiej.
  6. Zdjęcie w wersji elektronicznej należy wysłać na adres szkoły, a w tytule napisać: Szkolne Koło Wolontariatu. Konkurs fotograficzny.
  7. Akcja będzie trwała do 25 października 2018 r.