W środę 14 października odbyła się bardzo ważna uroczystość dla całej braci uczniowskiej – Pasowanie na ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Renaty Smoleń oraz Pani Ewy Nowickiej. Uczyły się dzielnie wierszy, podstaw matematyki, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci klas pierwszych ubrane w świąteczny strój galowy, na ekranie widniała prezentacja odnośnie pasowania przygotowana przez wychowawczynię klasy 1b Renatę Smoleń, przygotowany sprzęt nagłaśniający, którego obsługę zawdzięczamy Panu Jackowi Szramowi, naszemu kochanemu Panu katechecie– to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Starza uczennica klasy VIII a Kinga brawurowo poprowadziła tę uroczystość Przywitała gorąco dyrekcję, rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, niestety bez pocztu sztandarowego z uwagi na epidemie pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor w jej zastępstwie Pani Barbara Targowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła, dotykając kredką – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów, ich rodziców, także Pani dyrektor nie kryła wzruszenia. Na zakończenie uczniowie otrzymali małe upominki i wspólnie z rodzicami pozowali do pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.