Rok szkolny 2019/2020

1. W tym roku szkolnym w świetlicy prowadzony jest projekt edukacyjny „W naszej świetlicy zdrowo, kolorowo, tanecznie i sportowo”. Zajęcia podzielone są na trzy bloki:
  • sportowe wtorki – prowadząca p. Karina Pełka,
  • taneczne czwartki – prowadząca p. Paulina Szczepanek Głębocka
  • owocowe piątki – prowadząca p. Barbara Targowska.Celem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia.
  1. W świetlicy szkolnej zorganizowano akcję charytatywną mającą na celu pomoc bezdomnym zwierzętom: „Pełna miska dla schroniska”. Do akcji przyłączyły się również dzieci PM nr 15 z oddziału przedszkolnego.

1. W świetlicy szkolnej zorganizowano uroczystość „Pasowanie na świetlika”. Uczniowie klasy I a i I b uczestniczyli w konkursach, złożyli uroczyste ślubowanie – zobowiązali się przestrzegać zasad regulaminu świetlicy. Na pamiątkę otrzymali pamiątkowe dyplomy wykonane przez starszych wychowanków.

Rok szkolny 2018/2019
1. Od września 2018 r. świetlica szkolna zyskała nowe dodatkowe sale. Jedna z nich służy do odrabiania prac domowych, cichej nauki, zajęć czytelniczych i plastyczno – technicznych, drugą przystosowano do relaksacji, wypoczynku i zabaw w kącikach zainteresowań dziecięcych.

2. W roku szkolnym 2018/2019 w świetlicy szkolnej realizowany jest projekt edukacyjny ” W naszej świetlicy zdrowo – kolorowo – tanecznie i sportowo”. Zajęcia realizowane są w trzech blokach:

• sportowe wtorki – prowadzący mgr Ł. Bukowczan
  • taneczne czwartki – prowadząca mgr A. Giera
  • owocowe piątki – prowadząca mgr B. Targowska
  • Kinga Słowińska  zdrowie na talerzu 3  Miska dla schroniska        getattachmid21147mpid6min1uid6ee257777c261ca7    img_9837 img_9836

Godziny otwarcia świetlicy szkolnej 🙂

700 – 800 oraz 1130 – 1630

Regulamin Świetlicy

1. Świetlica to nasz drugi dom.
  2. Szanujemy gry i zabawy.
  3. Bawimy się zgodnie i bezpiecznie.
  4. Dbamy o ład i porządek.
  5. Jesteśmy grzeczni i uprzejmi na co dzień.
  6. Pamiętamy o czarodziejskich słowach: „proszę ’’, ” przepraszam”, ,,dziękuję”.
  7. Bawimy się tak, aby z zabawek mogły korzystać także inne dzieci.
  8. Otaczamy opieką młodsze koleżanki i kolegów.
  9. Chętnie uczestniczymy w zajęciach.
  10. Do siebie mówimy a nie krzyczymy.
  11. Nie biegamy w świetlicy.
  12. Nie opuszczamy świetlicy bez zgłoszenia wyjścia wychowawcy.

Terminarz imprez i konkursów w świetlicy

Wrzesień
– Żegnajcie wakacje, konkurs na najciekawsze opowiadanie, pasowanie na świetlika,

Październik
– Dzień Nauczyciela– turniej warcabowy, konkurs „1 z 10”, konkurs „Barwy jesieni”, konkurs ładnego czytania,

– Andrzejki – andrzejkowe wróżby, konkurs ładnego czytania

Grudzień
– Boże Narodzenie- konkurs plastyczny ,, kartka świąteczna ”, ozdoby choinkowe, witraż, konkurs kolęd i pastorałki.

-Karnawał –zabawa karnawałowa, portret babci.

-Walentynki – konkurs ,, Z kulturą na co dzień ”, najmilsza kartka.

-Dzień kobiet- najładniejsza laurka.
-Wiosna- wiosenne kwiaty, 1 dzień wiosny.

Kwiecień
-Wielkanoc – najciekawsza piosenka , konkurs wiedzy o Sosnowcu, konkurs ,, Z ekologią na ty”.

-Dzień matki- laurka dla mamy, portret mojej mamy.

-Dzień dziecka- portret dziecka, turniej sportowy,
-Wakacje- wakacje moich marzeń.

Konkurs na wzorowego świetlika  – przez cały rok.

Regulamin stołówki szkolnej

Regulamin korzystania z obiadów