Zaproszenie na warsztaty ONLINE z programowania w Scratchu dla uczniów od 9 lat i  Starszych  do rozpoczęcia przygody z programowaniem w języku Python.

We wtorek 12 maja 2020 roku startuje edukacyjny projekt “Szkoła z Gigantami” skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program zajęć objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. “Szkoła z Gigantami” to cykl 5 bezpłatnych zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z podstawami programowania oraz zasadami bezpiecznego poruszania się po Internecie. Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python ( w zależności od grupy wiekowej). Ostatnie zajęcia realizują program “Bezpieczny Internet Online” i poświęcone będą bezpieczeństwie w sieci.

Każdy z uczniów powinien zarejestrować się indywidualnie, aby móc otrzymać link do kolejnych zajęć oraz materiały powtórzeniowe. Zapisów można dokonywać poprzez link: https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/SzkolaZGigantami .

Serdecznie zapraszamy również Rodziców naszych uczniów do udziału w bezpłatnym webinarze “Bezpieczny Internet Online”. Zachęcamy rodziców do rejestracji poprzez stronę: https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/BezpiecznyInternet Organizatorem warsztatów jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży @Giganci Programowania.

Szczegóły

Program rozpoczyna się 12 maja i potrwa do 10 czerwca 2020 roku