Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza

Nauczycieli, Uczniów oraz Rodziców

do włączenia się w działania wolontariatu.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu składają serdeczne podziękowania wolontariuszom z naszej szkoły, którzy 13 grudnia 2018 r. uczestniczyli w  zbiórce pieniężnej                   na Diecezjalny Dom Matki i Dziecka. Zbiórka odbyła się w sklepie Auchan w Sosnowcu. Zebrana w tym dniu kwota wynosiła 2933,51 zł.

Dziękujemy za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie!!!

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, którego celem jest promowanie idei wolontariatu, a także uznanie pracy wolontariuszy, ich trudu, poświęcenia                    i zaangażowania.  W naszej szkole obchodziliśmy to święto 7 grudnia. Z tej okazji już od rana nasi szkolni wolontariusze zachęcali nauczycieli, uczniów i rodziców do tworzenia wspólnych plakatów pt. „Dlaczego warto pomagać?” Do akcji przyłączyła się również Pani Ewa Grobelny, która wspólnie z uczniami przygotowała prace promujące i zachęcające            do pomagania osobom potrzebującym. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie szkolnym na najciekawsze hasło promujące wolontariat. Ten dzień był również doskonałą okazją      do tego, aby pochwalić się zrealizowanymi zadaniami, a także zachęcić innych uczniów do działania. To spowodowało, iż do Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpili kolejni uczniowie. W tym dniu zbieraliśmy worki na śmieci dla Caritas Diecezji Sosnowieckiej, a także środki opatrunkowe dla Hospicjum Św. Tomasza w Sosnowcu. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!!!

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 21 listopada uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz chór szkolny udali się z wizytą do Domu Seniora w Sosnowcu. W ramach Integracji Międzypokoleniowej chór szkolny dał koncert pieśni patriotycznych „Niepodległa”, a wolontariusze przekazali podopiecznym Domu Seniora własnoręcznie wykonane upominki.

GALERIA ZDJĘĆ

Konkurs fotograficzny, który promował akcję zbierania kasztanów dla żubrów Parku Pszczyńskiego został rozstrzygnięty. Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy VII A: Kinga Słowińska, Wiktoria Sadło i Amelia Kupiec.

Serdecznie gratulujemy.

Konkurs „Akcja na medal 1” został rozstrzygnięty. Polegał on na rozpropagowaniu akcji „Klucze dla Budzika” w środowisku lokalnym, np. w rodzinie, wśród sąsiadów, na podwórku szkolnym, w sklepie osiedlowym i włączenie jak największej liczby osób w zbiórkę starych kluczy.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy 6 A – Nicole i Gabryś, którzy w zbiórkę kluczy zaangażowali babcię oraz mieszkańców bloku przy ulicy Pawiej 4.

Drugie miejsce zajęła uczennica klasy V B – Magdalena Imiołek. Uczennica również zaangażowała w zbiórkę kluczy rodziców, znajomych  i sąsiadów.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za serce i ogromne zaangażowanie.

Dnia 26 października zakończyliśmy akcję zbierania kasztanów i żołędzi. Te przysmaki żubrów zostały kolejny raz zawiezione do Parku Pszczyńskiego 27 października. Zebraliśmy łącznie 324 kg kasztanów i żołędzi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

Dnia 17 października 2018 r.  sadziliśmy cebulki żonkili w naszym ogródku szkolnym w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Żonkile są symbolem nadziei w walce z chorobą. Poprzez udział w tej akcji będziemy zachęcać do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym.

GALERIA ZDJĘĆ

Do tej pory zebraliśmy już 269 kg kasztanów i żołędzi, które 13 października zostały zawiezione do Parku Pszczyńskiego. Pobijamy rekord. Akcja nadal trwa.

GALERIA ZDJĘĆ

Nadal trwa akcja zbierania kasztanów i żołędzi dla żubrów Parku Pszczyńskiego. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie.

GALERIA ZDJĘĆ

Dnia 02.10.2018 r. w szkole odbył się Apel Szkolnego Koła Wolontariatu, na którym opiekun koła przedstawił Nauczycielom i Uczniom naszych wolontariuszy i zapoznał                            z harmonogramem działań zaplanowanych w październiku.