Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada od 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Jej historia zaczęła się w Stanach Zjednoczonych. Z tej okazji Samorząd Klas I-III ogłosił konkurs  z pluszowym misiem w szkole – konkurs na najładniejszy wiersz „Mój przyjaciel Pluszowy Miś. Laureaci konkursu zaprezentowali się przed swoimi młodszymi kolegami i koleżankami z przedszkoli podczas zorganizowanego w tym dniu przez Samorząd klas I – III Międzyszkolnego Konkursu ,,Jesień w poezji dziecięcej”, który był przeznaczony dla 5-6 latków.

Pamiętajmy, że ukochany miś nie jest zwyczajną zabawką wykonaną z miękkiego materiału. To zawsze wyjątkowy pluszak, który poprawia humor, jest wiernym przyjacielem, towarzyszem podróży. Jest miękki, kochany, pachnący i można go tulić, kiedy tylko się ma na to ochotę. Pluszowy miś jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

 

Laureatami konkursu na najładniejszy wiersz „Mój przyjaciel Pluszowy Miś.” są:

Klasa IIb
Nicola Caban
Mikołaj Kobziukowski

Klasa IIIa
Julia Kasperak
Michał Kłosowicz

galeria