„Poezja – mowa uczuć”, to motyw przewodni Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego zorganizowanego przez SP nr 40 w Sosnowcu. Rozstrzygniecie konkursu odbyło się 20 kwietnia. Uczniowie naszej szkoły pokazali, że znają się i na pisaniu wierszy, i na uczuciach. W kategorii klas I-III:
wyróżnienie zdobył Szymon Mosczyński z klasy II A za wiersz pt. „Dzieci z podwórka” – opiekun mgr Anna Czarnik.
W kategorii klas IV- VI:
I miejsce zdobyli: Aleksandra, Bartosz i Jakub Jastrząb (praca zbiorowa) z klasy V B za wiersz pt. „Psotnik z Kołowrotów” – opiekun mgr Bernadetta Zielińska;
III miejsce zdobyli: Marta Malinga, Zuzanna Wilczek i Adam Skórczyński (praca zbiorowa) z klasy V B za wiersz pt. „Historia o Tomciu Niewielkim, Fioletowym Wojtku i udrękach dzieci” – opiekun mgr Bernadetta Zielińska.

Podczas uroczystości wręczenia nagród laureaci konkursu zaprezentowani swoje utwory, otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. BRAWO!

Oto wyróżniony wiersz Szymona Moszczyńskiego:

„Dzieci z podwórka”

Piękny dziś dzień, słońce świeci,
Radują się wszystkie dzieci.
Są wesołe, roześmiane,
Mają włosy rozczochrane.

Lubią bardzo takie dni,
Szczęście w oczach im aż lśni.
W piłkę grają, radośnie krzyczą,
Dobrej zabawy nawzajem sobie życzą!

Gdy dzień deszczowy, nuda się wkrada,
Nic wesołego nie zapowiada.