KREDKA DLA ZAGŁĘBIA

Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza zbiórkę materiałów plastycznych potrzebnych do pracy terapeutycznej z dziećmi niepełnosprawnymi. Zebrane materiały zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Barbary Chrobak Dobro dziecka Cel Najwyższy.

Lista materiałów potrzebnych do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi na warsztatach terapeutycznych:

 • bloki rysunkowe, bloki techniczne, bloki techniczne kolorowe,
 • samoprzylepny papier kolorowy,
 • farby plakatowe, pędzle,
 • klej magic z precyzyjną końcówką, kleje w sztyfcie,
 • samoprzylepne ozdoby (filcowe, papierowe i inne), cekiny, koraliki, wstążki, naklejki,
 • kredki, kolorowanki,
 • nożyczki,
 • filc, pianka, druty kreatywne, balony, sznurki, pompony,
 • bazy styropianowe (różne), bazy z mdf,
 • guziczki, brokat,
 • formy do odlewów gipsowych,
 • papiery ozdobne,
 • kartki okolicznościowe,
 • włóczki, resztki materiałów,
 • przyrząd do klejenia na gorąco (dla dzieci),
 • kartki okolicznościowe.

Zbiórkę materiałów rozpoczynamy w poniedziałek (25 marca). W dniach 25 – 28 marca wolontariusze będą pełnić dyżur na parterze szkoły od 7.30 – 8.00. Materiały plastyczne można zostawić również na dyżurce.


XVI OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę żywności. Zebraną żywność przekażemy Diecezji Sosnowieckiej Caritas. Zbieramy żywność z długimi terminami przydatności, np.  mąkę, makaron, kaszę, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, słodycze.

Zbiórkę żywności rozpoczynamy w poniedziałek (25 marca). W dniach 25 – 28 marca wolontariusze będą pełnić dyżur na parterze szkoły od 7.30 – 8.00. Żywność można zostawić również na dyżurce.


Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza akcję zbierania starych telefonów dla Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej SALVATTI.pl, która przeznaczy fundusze uzyskane ze zbiórki na pomoc ludziom w krajach misyjnych: w Afryce – dla dzieci na naukę czytania i pisania, w Ameryce Południowej – na dom dla dzieci ulicy, a na Ukrainie – na rodzinny dom dziecka. Interesuje nas nawet najstarszy model telefonu. Dobrze, jeśli ma baterię, ale nie jest to konieczne.

Uczniowie mogą również zorganizować akcję wśród sąsiadów, znajomych. Najciekawsze pomysły na rozpropagowanie akcji wśród społeczności lokalnej zostaną nagrodzone.

Zbiórka telefonów odbędzie się 6 i 7 marca 2019 r. Tego dnia wolontariusze będą pełnili dyżur od 7.30 do 8.00 na parterze szkoły.

Uczniowie, którzy zorganizują akcję poza terenem szkoły, mogą oddawać telefony p. Katarzynie Makowskiej lub p. Dorocie Maturze do 22 marca.


Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu składają serdeczne podziękowania wolontariuszom z naszej szkoły, którzy 13 grudnia 2018 r. uczestniczyli w  zbiórce pieniężnej                   na Diecezjalny Dom Matki i Dziecka. Zbiórka odbyła się w sklepie Auchan w Sosnowcu. Zebrana w tym dniu kwota wynosiła 2933,51 zł.

Dziękujemy za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie!!!


5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, którego celem jest promowanie idei wolontariatu, a także uznanie pracy wolontariuszy, ich trudu, poświęcenia                    i zaangażowania.  W naszej szkole obchodziliśmy to święto 7 grudnia. Z tej okazji już od rana nasi szkolni wolontariusze zachęcali nauczycieli, uczniów i rodziców do tworzenia wspólnych plakatów pt. „Dlaczego warto pomagać?” Do akcji przyłączyła się również Pani Ewa Grobelny, która wspólnie z uczniami przygotowała prace promujące i zachęcające            do pomagania osobom potrzebującym. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursie szkolnym na najciekawsze hasło promujące wolontariat. Ten dzień był również doskonałą okazją      do tego, aby pochwalić się zrealizowanymi zadaniami, a także zachęcić innych uczniów do działania. To spowodowało, iż do Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpili kolejni uczniowie. W tym dniu zbieraliśmy worki na śmieci dla Caritas Diecezji Sosnowieckiej, a także środki opatrunkowe dla Hospicjum Św. Tomasza w Sosnowcu. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!!!

GALERIA ZDJĘĆ


W dniu 21 listopada uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz chór szkolny udali się z wizytą do Domu Seniora w Sosnowcu. W ramach Integracji Międzypokoleniowej chór szkolny dał koncert pieśni patriotycznych „Niepodległa”, a wolontariusze przekazali podopiecznym Domu Seniora własnoręcznie wykonane upominki.

GALERIA ZDJĘĆ


Konkurs fotograficzny, który promował akcję zbierania kasztanów dla żubrów Parku Pszczyńskiego został rozstrzygnięty. Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy VII A: Kinga Słowińska, Wiktoria Sadło i Amelia Kupiec.

Serdecznie gratulujemy.


Konkurs „Akcja na medal 1” został rozstrzygnięty. Polegał on na rozpropagowaniu akcji „Klucze dla Budzika” w środowisku lokalnym, np. w rodzinie, wśród sąsiadów, na podwórku szkolnym, w sklepie osiedlowym i włączenie jak największej liczby osób w zbiórkę starych kluczy.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy 6 A – Nicole i Gabryś, którzy w zbiórkę kluczy zaangażowali babcię oraz mieszkańców bloku przy ulicy Pawiej 4.

Drugie miejsce zajęła uczennica klasy V B – Magdalena Imiołek. Uczennica również zaangażowała w zbiórkę kluczy rodziców, znajomych  i sąsiadów.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za serce i ogromne zaangażowanie.


Dnia 26 października zakończyliśmy akcję zbierania kasztanów i żołędzi. Te przysmaki żubrów zostały kolejny raz zawiezione do Parku Pszczyńskiego 27 października. Zebraliśmy łącznie 324 kg kasztanów i żołędzi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.


Dnia 17 października 2018 r.  sadziliśmy cebulki żonkili w naszym ogródku szkolnym w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Żonkile są symbolem nadziei w walce z chorobą. Poprzez udział w tej akcji będziemy zachęcać do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym.

GALERIA ZDJĘĆ


Do tej pory zebraliśmy już 269 kg kasztanów i żołędzi, które 13 października zostały zawiezione do Parku Pszczyńskiego. Pobijamy rekord. Akcja nadal trwa.

GALERIA ZDJĘĆ


Nadal trwa akcja zbierania kasztanów i żołędzi dla żubrów Parku Pszczyńskiego. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie.

GALERIA ZDJĘĆ


Dnia 02.10.2018 r. w szkole odbył się Apel Szkolnego Koła Wolontariatu, na którym opiekun koła przedstawił Nauczycielom i Uczniom naszych wolontariuszy i zapoznał                            z harmonogramem działań zaplanowanych w październiku.